Si të shtoni listat M3U në OTTPlayer

Në këtë epokë dixhitale, mërzia nuk ka vend. Argëtimi është vetëm një klikim larg dhe ne mund të shijojmë TV të mirë me përzgjedhjen më të mirë të personalizuar të kanaleve, programeve, serialeve dhe filmave që na pëlqejnë më shumë.

OTTPlayer, është një aplikacion që ju lejon të ngarkoni listat tuaja të personalizuara dhe që më pas mund ta shijoni në çdo pajisje: tablet, SmarTV, kompjuter dhe më shumë. Në këtë postim, do të mësoni gjithçka që ju nevojitet rreth OTTPlayer dhe si të ngarkoni listat tuaja M3U.

Çfarë është OTTPlayer dhe për çfarë shërben?

Në thelb është një aplikacion i pajtueshëm me shumë celularë dhe nga ana tjetër është një program kompjuterik që përdor protokollin Over The Top (OTT). për të transmetuar informacione në transmetim të pothuajse çdo kanali falas ose me pagesë nga pjesë të ndryshme të botës.

OTTPlayer përdor teknologjinë Streaming, e cila tashmë ishte e njohur dhe e përdorur në programet që bënin thirrje video, për shembull Messenger-in e famshëm që më vonë evoluoi në Skype. Ajo që bën formati OTT është krijimi i një komunikimi të spektrit të mbyllur midis dy pajisjeve.

Si të shkarkoni OTTPlayer?

Për të patur një instalim të sigurt, duhet të shkojmë në faqen zyrtare të aplikacionit për të shkarkuar programin. Për lehtësinë tuaj, mund të përdorni nga sa vijon lidhje.

Për më tepër, ky softuer është i pajtueshëm vetëm me:

 • MacOS.
 • iOS.
 • Android.
 • Samsung SmartTV.
 • LG SmartTV.
 • Windows.
 • Windows Phone.
 • Dhe në versionin e saj në internet.

Pasi shkarkojmë programin sipas sistemit tonë operativ, e ekzekutojmë dhe instalojmë siç bëjmë zakonisht me programet e tjera dhe kaq.

Mund t'ju interesojë: krijoni skedar m3u për iptv

Tani na mbetet vetëm të futemi në aplikacion dhe për këtë duhet të krijojmë një përdorues falas. Por mos u shqetësoni, këtu janë hapat që duhet të ndërmerrni:

 1. Hyni në faqen zyrtare nga këtu, pastaj shkoni te seksioni i quajtur "Llogaria" dhe pastaj "Regjistrimi". Ekziston edhe mundësia për t'u regjistruar në Telegram nëse përdorni këtë rrjet.
 2. Plotësoni informacionin që ju kërkohet: emrin e përdoruesit që ju pëlqen më shumë, emailin me të cilin do të aktivizohet llogaria dhe fjalëkalimin e aksesit të zgjedhur nga ju që duhet ta përsërisni më pas në fushën tjetër.
 3. Kontrolloni kutinë "Unë nuk jam një robot" ofrohet nga Google dhe në fund shtypni Ok.
 4. Shkoni në kutinë hyrëse të emailit që keni dhënë për të verifikuar llogarinë, gati, ne kemi krijuar përdoruesin tonë! Nëse mesazhi nuk arrin në kutinë tuaj hyrëse, mos harroni se mund ta kërkoni në seksionin "Spam"..
 5. Është e rëndësishme të përmendet se me këtë përdorues do të mund të futni të gjitha pajisjet në të cilat keni shkarkuar aplikacionin. Tani na mbetet vetëm të shtojmë listat dhe të fillojmë të shijojmë argëtimin.

Ngarkimi i listave M3U në OTTPlayer

Është shumë e lehtë të shtosh një listë M3U në OTTPlayer. Le të shohim se si mund ta bëjmë atë të lehtë dhe të shpejtë, thjesht ndiqni këto hapa

1.- Ne shkojmë në faqen e internetit të aplikacionit përmes kësaj lidhje.

2.- Ne futemi me emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin tonë. Nëse nuk e keni bërë ende regjistrimin, shkoni te opsioni që thotë “Nuk jeni regjistruar akoma? Regjistrimi " për të krijuar të dhënat tuaja të aksesit. Është shumë e thjeshtë dhe jashtëzakonisht e shpejtë.

3.- Kur të identifikoheni, të dhënat tona do të shfaqen. Duhet të klikojmë aty ku thotë kabinet ose kabinet, e cila është e shkruar me të mëdha dhe jeshile.

4.- Tani vazhdojmë të fusim listën tonë që duhet ta kemi para-shkarkuar në kompjuterin tonë.

Për të shkarkuar skedarin me listën ne vazhdojmë të hapim një skedë të re bosh në shfletuesin tonë. Në shiritin e adresave kopjojmë lidhjen nga ku duam të shkarkojmë listën, në këtë rast do të përdorim një lidhje që kemi marrë nga Pastebin.com.

Gjatë kopjimit të adresës ne e modifikojmë dhe fshijmë pas vijës së pjerrët pranë ".com" akronimin "raw" dhe vijën vijuese.

Në këtë shembull do të përdorim këtë adresë: “https://pastebin.com/raw/QiVksyDR”, e cila gjatë redaktimit duhet të duket kështu: “https://pastebin.com/QiVksyDR”. Ne futemi dhe do të hapet një faqe si ajo në këtë imazh.

5.- Klikojmë aty ku thotë «Shkarko " dhe presim që skedari të shkarkohet.

6.- Pasi të shkarkohet, hapim skedarin me bllokun e shënimeve të Windows.

7.- Klikojmë në butonin Skedar> Ruaj si. Në hapësirën ku caktoni emrin, vendosni atë të preferuar.

Megjithatë, është e rëndësishme që në fund të vendosni gjithmonë ".m3u", i cili është formati i skedarit që duhet të ngarkojmë në OTTPlayer. Në fund shtypim "ruaj".

8.- Kthehemi te aplikacioni OTTPlayer dhe shkojmë te seksioni i quajtur "Listat tuaja për luajtje".

9.- Gjeni butonin e thirrur "Dosje". Kur klikoni, do të hapet një kuti dialogu Windows për të gjetur vendndodhjen e skedarit që kishim ruajtur më parë. E zgjedhim dhe e hapim. Mos harroni, ne do të hapim skedarin që e ndryshojmë shtesën në ".m3u".

10.- Më pas, caktojmë emrin që duam. Shënim: ky do të jetë emri me të cilin lista do të shfaqet në pajisjet tona të riprodhimit.

Para se të shtypni "Ne rregull" ne verifikojmë se opsioni "Pajisja" është zgjedhur. Kjo është e rëndësishme të bëhet në mënyrë që lista të mund të shihet në të gjithë kompjuterët tanë të lidhur me OTTPlayer..

11.- Duke klikuar në “ok” do të shohim se si lista do të shfaqet tashmë e shtuar në pajisjet me emrin e caktuar më parë.

12.- Kaq! Do të shihni që është shumë e shpejtë dhe shumë e thjeshtë. Këto këshilla do t'ju lejojnë të ngarkoni të gjitha listat M3U që dëshironi pa asnjë lloj gabimi.

Shenim: mund të kapërceni hapat e treguar nëse tashmë keni një listë të shkarkuar me shtesën ".m3u"Përndryshe, duhet të ndiqni atë që tregohet në udhëzimet.

Si të anuloni ose çabononi një llogari në OTTPlayer?

Nëse dëshironi të anuloni ose çabonoheni nga një llogari OTTPlayer, duhet të futni faqen kryesore të internetit dhe të shkoni te seksioni "Mbështetje", ose mund të klikoni në këtë lidhje.

Në të majtë do të shihni një ikonë që thotë "Kam nevojë për ndihmë?", dhe pranë tij keni disa opsione. Klikoni mbi "Qendro ne kontakt", e cila më pas do t'ju tregojë seksionin "Na kontaktoni".

Plotësoni fushat e formularit dhe në fushën e fundit deklaroni vendimin tuaj për të anuluar llogarinë tuaj të përdoruesit. Së shpejti ekipi i OTTPlayer do t'ju kontaktojë dhe do të fshijë llogarinë.

A ju duk i dobishëm ky postim? Ju ftojmë ta shpërndani përmes rrjeteve tuaja sociale dhe mos harroni të na lini mendimin tuaj në komente.

Ju gjithashtu mund të jeni të interesuar

Mos harroni të vizitoni: